Labai dažnai sulaukiu klausimo: „Ar pajėgsiu išlaikyti krūvį, atėjęs pirmą kartą”. Manau, tau tai naudinga paskaityti, nepriklausomai nuo to ar tu senbūvis ar naujokas.
Kai pradėjome veiklą, kalbu apie tą momentą, kai, vesdami treniruotes sau, jau nežiūrėjome į Ipad‘ą, viskas buvo kartu ir paprasta ir nepaprasta. Nepaprasta buvo tai, kad žmonės pradėjo eiti šniūrais ir mes net nežinojome, ką su jais daryti ir kur juos visus talpinti, pvz, lyjant lietui. Tuo tarpu paprasta buvo tai, jog treniruotes vesdavome paprastai – pagal patikrintas programas (Insanity, P90x serijos, Insanity the Asylum ir kitos), kurios buvo skirtos tiek individualiam sportui namie, tiek grupiniams užsiėmimams. Išmokdavome jas, žinodavome kiekvieną judesį atmintinai ir tiesiog rodydavome žmonėms. Neslėpsiu, priežiūros daug nebuvo, apie tai net nesusivokėme ir žinių bagažas buvo kuklokas, norint užtikrinti kokybę. Tačiau mintis ramino, kad visame pasaulyje šias treniruotes be jokios priežiūros daro 4 000 000 žmonių, kurie pasiekia nuostabių rezultatų, o programų kūrėjai drąsiai atsakinėja į klausimus apie treniruočių principus, fiziologinius bei biomechaninius procesus organizme. Todėl būrėme bendruomenę toliau, kūrėme tą ypatingą atmosferą bei stilių ir laužėme stereotipus.
Kas toliau? Žmonių daugėjo ir staiga supratome, kad ne visi yra vienodo pajėgumo, tad pradėjome prie kiekvieno pratimo rodyti „palengvinimus“ (modifikacijas) – palengvintas pratimų versijas. Šalia trenerio, rodančio standartinę pratimo versiją, įsitaiso asistentas, kuris nuolat rodo palengvintą versiją. Gimsta nedidelė sistema, kuri palengvina daugelio naujokų gyvenimus. Treneriams, išsilaikius sertifikatus ir gavus naujų žinių Londone, prie esamos sistemos pridėjome ir tai, kad kelis kartus pademonstravę pratimus, treneriai pradeda vaikščioti tarp žmonių ir taisyti jų laikysenas, padeda atlikti pratimus taisyklingai. Primenu, treniruotės vyko ir vyksta tik su savo kūno svoriu!
Laikas parodė, kad šalia gausios praktikos, būtinos ir fiziologinės, biomechaninės bei su fitnesu susijusios žinios, kurios tapo trenerių kasdienybe ir nuo kurių treniruočių kokybė tik gerėjo, o žmonės jautėsi vis saugiau. Skaitytojau!! Ar jau šiek tiek ramiau dėl tavo galimybių??
Žinios, patarimai, mokymai, seminarai natūraliai privedė mus prie to, kad netgi iš jau patikrintų sporto programų pradėjome išiminėti sudėtingesnius pratimus ir keisti juos šiek tiek lengvesnėmis versijomis, stengiantis minimalizuoti traumų tikimybes. Pradėjome rūpintis žmonėmis iš esmės.
Dar neramu? Atsirado įvadinės treniruotės. Kam jos? Skaitykite mano anksčiau rašytą stripsnį bloge. Taip, tai skirta naujokams, taip tiems, kuriems reikia judesio ir laikysenos pagrindų.
Hmmm. Asistentų atranka subūrė 15 bendruomenės narių ir jie prisijungia prie trenerių štabo. Kas vyksta?? Treniruotėje jau nebe 2, o keli treneriai, kurie ir toliau rūpinasi sportuojančiųjų pratimų atlikimo kokybe, motyvacija ir saugumu. Kiekvienos treniruotės metu naujokus maloniai pakviečiame įsitaisyti priekinėje eilėje, su kuriais atskirai dirba kitas treneris, rodydamas jiems tik palengvintas pratimų versijas. Tai reiškia, kad jie gauna išskirtinį dėmesį ir gali saugiai išbandyti bet kurią treniruotę.
Išsigryninę vertybes, žinodami savo tikslą bei viziją, supratome, kad esame sveikos gyvensenos ambasadoriai. Taigi ir sportas turi atspindėti labiau gyvenimo būdą, o ne pasiruošimą pasaulio čempionatui. Mokome žmones išmokti jausti savo kūną, valdyti tempą, paskirtsyti krūvį ir panašių dalykų. Tikslas – laimingas žmogus po treniruotės ir dar laimingesnis atsikėlęs ryte 🙂 .
Ar jau drąsiau?? Tobulumui ribų nėra ir mes nuolat stengiamės dėl jūsų vis daugiau ir efektyviau. Giliname žinias judesių fiziologijoje, biomechanikos moksluose, daliname patarimus dėl reabilitacijos, prevencijos, traumų, skausmų ir panašiai.
Ech kaip myliu sportą! Kitoks jis čia pas mus. Ir tik atėjęs, galėsi įsitikinti, koks jis artimas kiekvienam žmogui.